Акція проти закриття Центру візуальної культури

У понеділок, 27 лютого о 13.00 перед 1 корпусом Києво-Могилянської академії (вул. Сковороди, 2) розпочнеться акція протесту проти цензури та репресій Центру візуальної культури. Працівники Центру, студенти й художники вимагатимуть від президента НаУКМА скасування рішення Вченої ради, відкриття виставки «Українське тіло» та продовження роботи ЦВК.

Нагадаємо, що 10 лютого 2012 року виставку «Українське тіло» в Центрі візуальної культури НаУКМА, присвячену дослідженню тілесності в українському суспільстві, було закрито за рішенням президента НаУКМА Сергія Квіта. Вхід до галереї наразі зачинено на замок. Сергій Квіт пояснив свої дії таким чином: "Це не виставка, а лайно".

Подібними діями, які ми розцінюємо як неприпустимий акт цензури, з публічної дискусії цілеспрямовано витісняється цілий спектр важливої соціальної та політичної проблематики, унеможливлюючи її критичний розгляд. 

На виставці було представлено роботи українських художників Анатолія Бєлова, Євгенії Бєлорусець,    Оксани Брюховецької, Олександра Володарського,  Микити Кадана,  Володимира Кузнєцова,  Любові Малікової,  Лади Наконечної,  Миколи Рідного та багатьох інших.

Сподіваємося, такий необдуманий крок представників університетської адміністрації є наслідком тимчасового непорозуміння. Наразі ми змушені оголосити збір підписів на знак протесту проти художньої цензури в стінах НаУКМА. Вимагаємо від адміністрації НаУКМА повторного відкриття виставки «Українське тіло». Просимо підтримати, залишивши коментар пыд повідомленням та поширити це звернення серед представників художньої та інтелектуальної громадськості.

Про виставку "Українське тіло" можна дізнатися тут.