Держкомтелерадіо теж проти морального законопроекту

 Державний комітет телебачення і радіомовлення України не підтримує запропоновані зміни до Закону України «Про захист суспільної моралі». Про це йдеться в заяві комітету.

 

Запропонований законопроект, у разі прийняття, не сприятиме забезпеченню свободи слова в Україні, вважають у Держкомтелерадіо. А нечіткі та абстрактні законодавчі визначення у сфері моралі створюватимуть передумови для повернення в Україні цензури та можливості тиску на засоби масової інформації.

 

Викликають зауваження Держкомтелерадіо положення законопроекту, у яких згадується спеціальний колегіальний державний орган - Національна комісія України з питань захисту суспільної моралі, оскільки в указі президента України від 9 грудня 2010 року № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» йдеться про ліквідацію цієї установи.

 

До того ж окремі суспільні відносини, які пропонується врегулювати законопроектом, складають предмет правового регулювання інших законодавчих актів. Так, спеціальними законами у сфері діяльності друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації є закони «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та «Про телебачення і радіомовлення», у сфері реклами - «Про рекламу», у видавничій сфері - «Про видавничу справу» тощо. Законопроект містить нечіткий категорійний апарат, що ускладнюватиме застосування його положень на практиці.

 

«Отже, згаданий законопроект не спрямований на вирішення проблем із захистом суспільної моралі, а у разі прийняття, може створити нові», - йдеться в заяві Держкомтелерадіо.

 

Законопроект № 7132, який пропонує зміни до закону «Про захист суспільної моралі», було ухвалено в першому читанні 18 жовтня 2011 року.

 

Як писала «Телекритика», медійна індустрія і громадськість виступили проти законопроекту про мораль,звернувшись з відкритими листами до президента, прем'єр-міністра, голови парламенту, віце-спікерів і голів депутатських фракцій та до голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Медійники і ГО сформулювали топ-10 аргументів проти цього проекту.

 

Проти законопроекту також виступили український рух «Стоп цензурі!»Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів«Репортери без кордонів»Національна рада з питань телебачення і радіомовленняНезалежна медіа-профспілка Українинайбільші медіахолдинги, письменник Юрій Андрухович, міжнародний громадський діяч Ханне Северінсен. На їхню думку, у разі ухвалення закону в Україні може з'явитись надзвичайно сильний інструмент цензури.

 

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив за вилучення «низки одіозних норм» із законопроекту про мораль.

 

9 листопада відбулися парламентські слухання про стан дотримання суспільної моралі в Україні.

 

«Телекритика» http://www.telekritika.ua/news/2011-11-21/67429