До Міжнародного дня прав людини кілька слів про свободу слова в Україні

Свобода слова - право людини

До Міжнародного дня прав людини ГО "Інсайт" пропонує приєднається до дискусії "Свобода слова - право людини".

Ми обговоримо два важливих законопроекти: про захист суспільної моралі і проект під номером 8711 про заборону "пропаганди гомосексуалізму".

Що означають для нас законодавчі ініціативи? Які загрози приховують проекти для засобів масової інформації? І що ми можемо зробити для свободи слова в нашій країні?

Формат дискусії ми пропонуємо такий:

 - Перегляд відеороликів на тему свободи слова

 - Думка експертки про загрози "маніпуляції дітьми"

 - Обговорення вашого погляду на мораль. Як може вплинути встановлення моральних рамок нашими депутатами?

Запрошуємо всіх взяти участь у формуванні активної громадянської платформи.

КОЛИ: 11 грудня 13:00

ДЕ: Київ, вул. Волоська 8, Клуб толерантності

З будь-яких питань звертайтеся по телефону:

0504107559 - Тимур

 0504107561 - Олена Шевченко

________________________________________________________________________________

Свобода слова - одне з ключових понять демократичного суспільства, проголошене як національним, так і міжнародним законодавством.

Українські депутати забули про неприпустимість цензури в цивілізованому суспільстві. Журналісти, правозахисники та активісти нагадають владі про свободу слова!

Останнім часом в Україні методично повторюються спроби запровадити й інституціоналізувати цензуру під виглядом захисту "суспільної моралі".

Закон про захист суспільної моралі, який чиновники намагаються подати під соусом турботи про суспільство, є ні чим іншим як узаконенням цензури. За допомогою закону надзвичайно легко буде закрити Facebook, Twitter чи будь-який інший сайт, за допомогою якого поширюється неугодна для влади інформація.

Загрозу також представляє законопроект 8711, який забороняє "пропаганду гомосексуалізму". Він по суті обернеться забороною будь-якої згадки про гомосексуальність. З ефіру зникнуть серіали "Доктор Хаус" і "Друзі", а показ оскароносного фільму "Горбата Гора" або "Харві Мілк" може стати кримінальним злочином. По суті, цей законопроект порушує право на свободу слова і самовираження, свободу мирних зборів і право на об'єднання.

Наші "моралісти" вважають, що можуть за нас визначати, про що нам думати і говорити, що дивитися і читати.