Комісія з журналістської етики поставила нацкоммор на місце

На сайті Комісії з журналістської етики оприлюднене звернення за результатом розгляду скарги пана Василя Костицького на дії журналістів каналу СТБ, які провідний мораліст України вважав непрофесійними, оскільки оцінки діяльності НЕК, що були висловлені у сюжетах телеканалу не збігалися з оцінками самого Василя Костицького.

Комісія з журналістської етики не знайшла ознак непрофесійності в діях колег-телевізійників та м’яко, але недвозначно дала зрозуміти борцям за мораль, що їм не варто втручатися у діяльність журналістів та намагатися диктувати їм яку саме інформацію і в який спосіб треба давати в ефір.  

Вітаємо такий принциповий вчинок членів Комісії з журналістської етики та наводимо текст звернення повністю:

*************************

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ (НЕК)

http://www.cje.org.ua/statements/72 

 

До Комісії з журналістської етики звернувся голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі В.В. Костицький з проханням дати оцінку діяльності каналу СТБ, який нібито у викривленому вигляді подає інформацію про діяльність НЕК.

Комісія ознайомилася з робочими відеозаписами та сюжетами С.Андрушко, К.Кнутова, Г.Суряднової, К.Чумакова, Н.Соколенко, О.Омельчук, І.Віссаріонова, які оспорювалися в листі В.В.Костицького.

Було встановлено що оскаржувані сюжети присвячені темі діяльності НЕК щодо регулювання питань суспільної моралі в Україні. Ця діяльність має значний суспільний інтерес, і журналісти висловили різні точки зору на діяльність НЕК. В тому числі, була представлена і точка зору його керівництва. Звинувачення В.В.Костицького щодо того, що його коментарі були висмикнуті журналістами з контексту, безпідставні. Формат телевізійних новин не передбачає дослівного викладу повного і тривалого запису інтерв’ю з тим чи іншим діячем. Аналіз матеріалів інтерв’ю дає можливість зробити висновок, що журналісти не спотворили зміст викладених В.В.Костицьким відомостей, а скорочення бліц-інтерв’ю не містить порушення професійних стандартів.

 З огляду на вищесказане, Комісія з журналістської етики:

- не вбачає в діях журналістів каналу СТБ ознак непрофесійності. Комісія вважає, що журналісти вправно виконували свою роботу и діяли за стандартами професії. Журналіст має право скорочувати текст бліц-інтерв’ю, не спотворюючи його зміст. Разом з тим, журналісти не зобов’язані надавати майданчик для багатослівних висловлювань чиновників, навіть якщо ті вважають, що зміст їх висловлювань вкрай цінний для суспільства. Журналісти мають право самостійно визначати, яка інформація цікава та потрібна для їх аудиторії.

 

Голова Комісії

з журналістської етики                                                 В.Мостовий