Костицький намагається вскочити у останній вагон: Комісія з питань моралі просить Януковича ветувати "мовний" закон

Голова НЕК Василь Костицький несподівано занепокоївся можливим порушенням Конституції України. На його думку, їй загрожує прийняття закону "Про засади мовної політики...". Разом з тим, той факт, що закон "Про захист суспільної моралі", на підставах якого існує комісія, яку він очолює, протирічить нормам української Конституції - про що вже багато років заявляють українські правозахисники - Василя Васильовича не парить. Логіка передвиборчої боротьби дозволяє кандидатам "не помічати колод у власних очах".

Отже, цитуємо:

"Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі закликає Віктора Януковича застосувати право вето до закону про мовну політику.

Про це йдеться в повідомленні комісії.

"Звертаємося до президента України не допустити підписання закону, який суперечить національним інтересам Українського народу, загрожує громадянському миру, злагоді, стабільності в Україні ...", - цитується в повідомленні заява голови комісії Василя Костицького.

На його думку, мовний закон породжує сепаратистські настрої, суперечить інтересам національної безпеки України та ставить під загрозу збереження соборності України, її незалежності та демократичних принципів розвитку.

За словами Костицького, прийнятий закон містить ряд норм, що суперечать Конституції, зокрема статтям 6, 8, 10, 156, 157.

Його прийняття, як вважає заслужений юрист Костицький, відбувалося з порушенням як Конституції, так і закону про регламент Ради.

А реалізація зазначеного документа призведе до обмеження мовних прав українців, витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя".

 

За матеріалами Української правди:  http://www.pravda.com.ua/news/2012/08/2/6970083/