А мораль, виявляється, гола...або як громадськість захищалась від владної моралі

 Вчора журналісти та громадськість провели під стінами Верховної ради акцію “Оголена мораль”, за годину до початку парламентських слухань про стан суспільної моралі. Від метро “Арсенальна” журналісти направились з гучними плакатами до парламентарів, аби продемонструвати, що владна мораль, виявляється, - гола...

Прийняття змін до Закону України “Про захист суспільної моралі” в співвідношенні із законопроектом №7132 неминуче призведе до встановлення тоталітарного контролю над світоглядом громадян, зробить неможливим існування вільної думки - переконані організатори акції. Саме тому під парламентськими стінами вони роздягли манекена, що символізував мораль від влади. 

Михайло Свистович, учасник акції, громадянський рух “Відсіч”, так прокоментував “Громадському простору ” ризики закону: “Цей закон не є для захисту моралі, цей закон для встановлення цензури. Тобто згідно цього закону можна закрити будь-який сайт, будь-який засіб масової інформації можна закрити, знайшовши в ньому щось аморальне. Особливо це стосується інтернету. Тобто якщо ще газета, радіо, телебачення все-таки може фільтрувати свої повідомлення, то в інтернеті це робити досить важко, особливо на великих порталах, де самі відвідувачі ведуть цей сайт. Як наприклад сайт “Майдан”, який ведуть самі волонтери. Фактично, це треба брати великі гроші і наймати штат внутрішніх редакторів, які будуть відслідковувати, аби не дай бог, хтось на своїй сторінці, як то на сторінці Фейсбук чи Вконтакті, не розмістив там порнографію. Звичайно, я проти, щоб там була порнографія чи якісь аморальні речі, але для цього треба боротися не з автомобілями, які їздять, бо автомобілі збивають людей, а з тими, хто збиває. Існуюче законодавство цілком дозволяє вирахувати цю людину, достатньо написати адміністрації сайту, якщо вона не помітила, щоб вона знищила цю сторінку, закрила, допомогла знайти цю людину, але не карати сайт...”. 

Володимир Чемерис, учасник акції, відомий правозахисник, прокоментував “Громадському простору ” мету акції та основні ризики закону: “Мета акції показати, що українські громадяни, українські правозахисники занепокоєні проектом закону, який насправді фактично вводить цензуру в інтернеті і може втручатися в приватне життя людей. Найголовніші ризики - це цензура, яка встановлюється в інтернеті і плюс до того, цей закон дозволить, по суті, державі і правоохоронцям втручатися в приватне життя людини”. 

Марина Говорухіна, організатор акції пояснила “Громадському простору ” мету зібрання: “Основна мета акції - показати українцям, що мораль від влади - гола, насправді вона ні на чому не базується. Люди, які намагаються нам нав’язати свою мораль, вони насправді абсолютно не авторитети. Вони дозволяють вбивати студента, вони ганьблять право на справедливий суд, вони роблять безліч речей абсолютно аморальних і при цьому кажуть українцям - приймайте нашу мораль. Ми до цього не готові і не хочемо цього...” 

Організатори акції - Центр інформації про права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Правозахисний центр “Поступ”, Незалежна медіа-профспілка України.

Любов Єремічева

 Джерело : Громадський простір