ПЕРФОРМАНС ГРУПИ Р.Е.П. "МЕДІАТОРИ" В РАМКАХ ОСНОВНОГО ПРОЕКТУ ПЕРШОЇ КИЇВСЬКОЇ БІЄНАЛЕ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ARSENALE 2012

 В середу, 23 травня, о 17:30 перед муром Києво-Печерської Лаври (навпроти входу у Мистецький Арсенал), вул Івана Мазепи та в четвер, 24 травня, о 13:00 перед входом до Староакадемічного корпусу Києво-Могилянської академії вул. Сковороди, 2 (зі сторони Контрактової площі)

Перформанс здійснюється в рамках основного проекту першої Київської бієнале сучасного мистецтва Arsenale 2012.

 

Перформанс - продовження серійного проекту "Медіатори", який група Р.Е.П. розпочала у 2006 році у Києві перформансом "Лірник". На площі народний музикант та оповідач, акомпануючи собі на колісній лірі, переповідав у власній манері відомі акції та перформанси. Згодом художники залучали до своїх вулчних перформансів народних музикантів та співців у Гюмрі (Вірменія), Алмати (Казахстан), Пловдіві (Болгарія), Шваці (Австрія) та Бялостоку (Польща).

У перших роботах серії народні виконавці інтерпретували, оспівували та популяризували окремі художні твори, тексти подальших перформансів були присвячені конкретним проблематикам сучасного художнього процесу. Наприклад, болгарська співачка в епічній манері оспівала історію болгарських презентацій на Венеційській бієнале, роботи у Шваці, Бялостоку та нинішня, київська, оприлюднююсть хроніку цензурних заборон, судових процесів, та актів насильства, спрямованих проти сучасного мистецтва. Саме ця тематика обумовлює вибір локацій - Києво-Печерської Лаври та Києво-Могилянської академії.

В текст співців увійдуть як випадки з досвіду міжнародного мистецтва останніх десятиліть, так і нещодавні події, пов'язані з цензурою та переслідуванням художників, зокрема і в Україні.

 

Прес-служба ARSENALE 2012: 

arsenale2012@artarsenal.in.ua,

 Тел.: +380 44 288 52 26

arsenale2012.com