Позиція Комітету з питань свободи слова щодо законопроекту №7132 "Про заходи з посилення цензури в Україні"

Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації вважає проект закону №7132, який передбачає розширення репресивних повноважень нацкоммору та інших державних структур таким, що створює передумови для цензури й корупції та передбачає непропорційне втручання держави у свободу вираження поглядів

Текст пояснювальної записки приємно дивує точністю формулювань в мотиваційній частині. Ми вітаємо такий висновок Комітету і висловлюємо сподівання на якнайшвидше зняття цього і інших "моралізаторських" і дискримінаційних законопроектів з розгляду Верховної Ради. 

Напередодні прийняття рішення про внесення до сесійної зали, або зняття проекта з розгляду ВР, ще раз хочемо познайомити широкий загал із позицією профільного Комітету:

 

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

про зняття з розгляду проекту Закону

про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі»

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття Постанови Верховної Ради України

Прийняття зазначеної Постанови Верховної Ради України викликане необхідністю удосконалення законопроектної роботи шляхом зняття з розгляду Верховної Ради України проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі», через те, що законопроект створює передумови для цензури, корупції, передбачає непропорційне втручання органів державної влади в право на свободу вираження поглядів, суперечить Указу Президента України № 1085 від 9 грудня 2010 року «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», яким Кабінету Міністрів було доручено вирішити питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та підготувати пропозиції про внесення відповідних змін до законодавства.

Головним із попереднього розгляду та опрацювання зазначеного законопроекту визначено Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації.

 

2. Мета і завдання прийняття Постанови Верховної Ради України

Метою прийняття зазначеної Постанови Верховної Ради України є удосконалення законотворчого процесу.

Завданнями прийняття зазначеної Постанови Верховної Ради України є уникнення колізій в законодавстві, унеможливлення проявів цензури, порушення прав громадян на свободу вираження поглядів.

 

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Постанови Верховної Ради України

Проектом Постанови Верховної Ради України пропонується відповідно до частини другої статті 95 Регламенту Верховної Ради України зняти з розгляду проект Закону про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» як такий, що втратив свою актуальність внаслідок прийняття Указу Президента України № 1085 від 9 грудня 2010 року «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

 

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Зазначені правовідносини регулюються Конституцією України, Регламентом Верховної Ради України, законами України «Про комітети Верховної Ради України», «Про інформацію», Угодою про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами, ратифікованою Законом України «Про ратифікацію Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами», Указом Президента України № 1085 від 9 грудня 2010 року «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

Прийняття зазначеного проекту Постанови внесення змін до інших актів Верховної Ради України не потребує.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цієї Постанови Верховної Ради України не потребує витрат з Державного бюджету України та сприятиме їх скороченню.

 

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Постанови

Прийняття цієї Постанови сприятиме збалансованості національного законодавства, розвитку інформаційної сфери суспільства, протидії цензурі.

 

 

 

 

ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

Про зняття з розгляду проекту Закону

про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі»

 

 

Відповідно до частини другої статті 48 та частини другої статті 95 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Зняти з розгляду проект Закону України про внесення змін до «Про захист суспільної моралі» (реєстр. № 7132), поданий народними депутатами України Унгуряном П.Я., Мовчаном П.М., Григорович Л.С. та ін.

2. Визнати такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради України від 18 жовтня 2011 року № 3918-VI «Про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі».

 

 

 

Голова Верховної Ради України