Прихільників нацкоммору у сусідніх країнах стає все більше

Російський придворний філософ, доктор політичних наук, засновник течії неоєвразійства та сучасної російської школи геополітики Олександр Дугін пропонує заборонити Інтернет. «Тому що він нічого хорошого, як явище, не дає». Саме такий запис зробив пан Дугін у своєму блозі на newsland.ru. Слід відзначити, що риторика ідеолога неоєвразійства  дуже схожа на риторику нацкоммору – захист традиційних цінностей. 

За словами Олександра Дугіна, Інтернет «розмиває ідентичність» росіян, заважає їм «зосередитися». Всесвітню мережу він називає «гнітючою та ентропічною». «Бог проти інтернету» - так просто та зрозуміло формулює свій головний месідж цей титан думки (http://newsland.ru/Blog/View/user/110600/id/45382) .

Складається враження, що натхнення для своїх заяв пан Дугін черпає у документах українського нацкоммору – рівень та якість аргументації виглядають підозріло схожими. Давайте порівняємо. Візьмемо, наприклад, цитату з Концепції забезпечення моральної складової у освітньому процесі України (http://moral.gov.ua/_proekt_koncepcija_0_0_0_1425_1.html): «Багатьом очевидно, що Україна або стане моральнішою, або втратить свою незалежність. Проблема моралі сьогодні це не просто область філософії чи педагогіки. Це вже прерогатива національної безпеки». І не треба аргументів – це ж і так багатьом очевидно!  Чим далі,  тим складніше стає пану Дугіну приховувати  свої заздрощі до пана Костицького.

  

Нагадаємо, що Олександр Дугін є засновником так званого «Міжнародного Євразійського Руху», до керівництва якого разом з ним увійшли представники російського парламенту, адміністрації Президента та Міністерства закордонних справ (http://www.evrazia.info/modules.php?name=News&file=article&sid=1908). Відомий своєю анти західною риторикою. Як політолог та філософ, він неодноразово робив провокативні публічні заяви, виправдовуючи політику російського керівництва. Молоді активісти «Євразійського руху» також відомі як послідовні захисники традиційних цінностей – всі пам’ятають, наприклад, публічні акції ЄСМ з закликами до фізичної розправи над журналістами радіостанції «Ехо Москви», які, на їхню думку були недостатньо патріотичними, висвітлюючи альтернативну точку зору на російську військову операцію в Грузії у серпні 2008 року (http://www.rossia3.ru/mer/smezzrem   http://www.rossia3.ru/mer/echomskrunah).