Приходь на акцію 18 червня і заяви свою позицію щодо "моралі", яку нам впарюють замість необхідних соціальних змін!

18 червня о 10:30 біля входу в приміщення Погоджувальної ради по вул. Грушевського 18/2 відбудеться акція протесту проти НЕКвізиції: законодавчих ініціатив, які під виглядом примарної моралі прагнуть ввести цензуру та дискримінацію. У ході акції відбудеться перформанс-екскурсія для медіа та гостей міста, під час якої будуть відвідані “визначні” дискримінаційні місця Києва. Також усі охочі зможуть побачити і “дошку зневаги” з портретами головних НЕКвізиторів України.

 В той час, коли в Україні знижується рівень життя, зростають ціни, підвищується рівень безробіття, депутати спокійно й методично розробляють один за іншим законопроекти, які роздягають до нитки населення ввіреної їм країни.

Проект Трудового кодексу дозволить змушувати трудитися більше за меншу зарплатню, зробить найманих працівниць та працівників безправним кріпацтвом з 12-годинним робочим днем. Законопроект «Про зайнятість» призведе до «створення робочих місць» – але таких, на які ніхто при здоровому глузді добровільно не зазіхне. Пенсійна реформа продовжується, і на черзі – передача 7% зарплати кожної працівниці чи працівника банкам, які побудують на ці гроші фінансову піраміду. Держава розпродає залишки власності, за безцінь передаючи великому бізнесу те, що повинно належати всім трудящим. Медичні установи закриваються, а побори в охороні здоров'я та освіті ростуть. Вартість життя (ціни в магазинах, комунальні тарифи, проїзд в транспорті) зростає, але платити нічим.

Як владі вдалося домогтися такого блискучого стану справ? Вся справа в особливій право-популістської магії. Варто згадати про «духовність» і «традиції», звинуватити у всіх бідах падіння моралі – і обурений натовп, який був готовий вилити свій гнів на депутата чи міністра, вже заглядає в рот «пророку».

Право-популістська риторика, що стосується захисту традиційних національних цінностей – це не тільки ефективний спосіб відвернути населення від насущних проблем і врятувати становище влади, але й прямий шлях до парламентської влади для тих, хто туди ще тільки збирається.

Саме тому зараз ми спостерігаємо сезонне загострення всіляких «морально-духовних» правоконсервативних ініціатив: на найближчі сесійні тижні у Верховній Раді заплановано розгляд проекту закону № 7132 «Про захист суспільної моралі», який загрожує реалізації права вільно віражати свої погляди, законопроекту № 8711 про заборону так званої «пропаганди» гомоексуальності і, на завершення, славнозвісний законопроект № 2450, який узаконює репресії щодо мирних зібрань.

«Підвищувати мораль» набагато простіше, ніж підвищувати відсоток жирів в маслі. Звинувачуючи в усіх бідах втрату моральних орієнтирів та підступну «пропаганду» гомосексуальності, можна ефективно відволікати зростаюче публічне невдоволення у зв'язку з безперервною економічною кризою, чиновницьким ігноруванням елементарних соціальних гарантій і трудових прав, заборгованостями по виплаті заробітної плати на виробничих підприємствах країни і т.д.

Про свої власні доходи автори «моральних» ініціатив давно й грунтовно подбали. Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі стає для чиновників ще одним джерелом доходів та дотацій з державного бюджету. А «духовність», як вони її бачать – це, як правило, набір помилок і стереотипів, розвінчаних ще в позаминулому столітті, які служать сьогодні виключно правлячому класу.

Акцію організовують та підтримують: Феміністична Офензива, Автономна Спілка Трудящих, ГО «Інсайт», «Ліва Опозиція», незалежна студенська профспілка «Пряма Дія», Правозахисний центр "Поступ".