Суспільний диалог вартістю понад 4 мільони. НЕК оцінює себе на відмінно.

Члени Національної експертної комісії взяли до відома аналітичний звіт про діяльність комісії у 2009 році, представлений головою Василем Костицьким під час чергового засідання, яке відбулося 18 лютого 2010 року. За словами Костицького, НЕК працювала за трьома пріоритетними напрямами: відкритий діалог з суспільством, спрямований на розгортання дискусії про сучасний стан суспільної моралі; організація роботи у регіонах; нормативно-правове забезпечення діяльності.

 

Репресивний шлях НЕК вважає безперспективним, тому виступає за посилення регуляторної діяльності з урахуванням думки громадськості. 

Безумовним досягненням 2009 року голова НЕК вважає підписання хартії з керівниками телеканалів, що, на думку Костицького, веде до саморегуляції інформаційної сфери. 

Щодо нормативно-правової діяльності, то НЕК підготувала пропозиції до законопроектів про внесення змін до законів про рекламу, телебачення і радіомовлення (в частині попередження поширення в телеефірі ненормативної лексики), нову редакцію закону про захист суспільної моралі. Крім того, за участі НЕК доопрацьовано проекти етичних кодексів лікаря, українського вчителя, журналіста. 

Торік експертами апарату НЕК опрацьовано 13063 одиниці продукції (майже на 16% більше ніж 2008-го). Зросла кількість звернень до комісії, найбільше від правоохоронних органів, комерційних структур та органів місцевого самоврядування. Експертами виявлено телепродукцію, яка містить ознаки пропаганди національної ворожнечі (художній фільм «72 метри», документальний «Голодомор 1933. Невыученные уроки истории»). Також проводилися дослідження фільмів, які за результати експертизи визнані такими, що пропагують культ насилля і жорстокості. Це «Пила-6», «Пила 1-5», «Хостел-2», «Бруно». 

Як повідомив Костицький, комісія проводила перевірки газетних кіосків, моніторинги репертуару кінотеатрів в столиці та обласних центрах. У результаті було встановлено, що кінотеатри «Дружба», мегакомплекс «Блокбастер» та «Мультиплекс в ТРК Комод» на денних сеансах демонстрували фільм, який відповідно до виданого Державною службою кінематографії прокатного посвідчення має індекс «Х 21» та може демонструватися кінотеатрами тільки на вечірніх сеансах. 

Члени комісії також взяли до відома звіт про організацію роботи представників НЕК у регіонах. Наразі створені громадські колегії в Автономній Республіці Крим, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківський, Херсонській, Черкаській областях та в м. Севастополі. За словами голови не всі регіональні представники працювали ефективно, зокрема в Дніпропетровській та Хмельницькій областях. 

Завершив свій звіт Василь Костицький тезою, що у ЗМІ та серед громадськості діяльність НЕК почала отримувати схвальну оцінку

«Телекритика»: http://telekritika.ua/news/2010-02-19/51209