Голова ТСК Ірина Геращенко ("Наша Україна-Народна самооборона") зазначила, що випадки цензури та інших порушень прав українських журналістів за минулий рік почастішали. Тиск на пресу здійснюють, зокрема, губернатор Хмельницької області, голова Одеської облдержадміністрації та керівники Донецької області.
Комісія також звернула увагу Верховної Ради на те, що Генпрокуратура (ГПУ) не реагує належним чином на факти нападу міліції на репортерів: за минулий рік ТСК зафіксувала 9 подібних випадків. Керівник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко заявив, що це не так - більшість журналістів постраждало від загальнокримінальних злочинів, не пов'язаних з професійною діяльністю.
Геращенко від імені ТСК порекомендувала Верховній Раді прийняти кілька законопроектів, які захистили б журналістів від цензури та інших порушень.
При цьому заступник голови ТСК Володимир Ландик (Партія регіонів),заявив, що ситуація зі свободою слова покращилася - так, у січні 2011 року Рада прийняла закон про доступ до публічної інформації.
У свою чергу, міжнародні організації (Human Rights Watch, International Press Institute, "Репортери без кордонів") відзначають, що становище ЗМІ в Україні погіршилося - в щорічному рейтингу свободи слова Freedom House України опустилася з 108-го на 121-е місце. Президент України Віктор Янукович очолив рейтинг "Вороги преси-2010", складений Інститутом масової інформації та Київською незалежною медіа-профспілкою.
Відмова Верховної Ради проголосувати за звіт ТСК означає припинення подальшої діяльності комісії.