Навчаємо чиновників НЕК звітуватися перед народом

Якщо ви дуже зайнята людина, але вам дуже хотілося б зробити свій внесок у попередження встановлення в Україні цензури, ми пропонуємо вам дуже просту акцію, взяти участь у який може навіть активіст-початківець.

Щоб зробити це вам будуть потрібні: 2 аркуші паперу, комп’ютер зі встановленим текстовим редактором, принтер  (або олівець), один (або два) конверт з маркою та приблизно 15 хвилин вільного часу.

Крок перший: формулюємо запитання до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Це може бути все що завгодно, головне, щоб питання дійсно стосувалося діяльності цього вкрай важливого (не уявляю, як ми раніше жили без нього!) органу. Пам’ятаємо, що як би там не було, а НЕК за законом має надати нам відповідь по суті, або обґрунтовану відмову у передбачений законом термін.

Крок другий: заповнюємо типову форму інформаційного запиту (див. тут: http://amoral.com.ua/pishemo-informaciyni-zapiti-do-nek) та надсилаємо його на адресу: Василю Костицькому, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, 04050, Київ, вул.. Артема, 73. Краще, якщо надішлемо «заказним». Не те, щоб ми сумнівалися у порядності пана Костицького та його підлеглих, але…

Крок третій: чекаємо рівно місяць. Якщо протягом цього терміну відповідь з НЕК не надходить, або замість відповіді на наші запитання надходить «пурга» (на кшталт цього: http://amoral.com.ua/finansirovanie-nackommorali-%3C%3Cekspertam%3E%3E-est-chto-skryvat), пишемо звернення до прокуратури з проханням перевірити, чи немає у таких діях (або бездіяльності) чиновників НЕК ознак корупції. Пишіть одразу до Центрального управління СБУ (на адресу: м. Київ, вул. Володимирська, 35)   та/або до Генерального прокурора України (на адресу: м.Київ, вул. Різницька 13/15). Для підготовки звернення, використовуйте зразок заяви, що міститься тут: http://amoral.com.ua/ckarzhimosya-do-pravoohoronnih-organiv-da-diyi-abo-bezdiyalnist-nek

Приклади питань для інформаційних запитів:

-       обсяги фінансування діяльності НЕК у певний період (наприклад, рік, два роки, весь термін існування, по кожному року окремо, окремо по кожній статті видатків)

-       кількість штатних працівників апарату НЕК (їхні посадові обов’язки, обґрунтування доцільності залучення такої кількості працівників тощо)

-       кількість залучених експертів (їхня кваліфікація, критерії відбору, процедура відбору, вимога надати тендерну документацію тощо)

-       обсяги фінансування за статтею оплата послуг залучених експертів, обґрунтування доцільності цих витрат…

Це тільки деякі приклади запитань, яких може бути безліч. І відповідь від чиновників нацкоммору на кожне з цих запитань буде свідчити про речі, що й так очевидні: діяльність НЕК – це безглузда трата (якщо не відмивання) мільйонів  гривень з  державного бюджету, яких завжди не вистачає на першочергові потреби.