8 лютого комітети Верховної Ради розглядатимуть законопроекти, які покликані обмежити свободу вираження поглядів

 У середу, 8 лютого народні обранці знову будуть ламати голови над тим, як обмежити свободу вираження поглядів в Україні.  

Комітет з питань Свободи слова та інформації розглядатиме підготовлений до другого читання проект закону "Про захист суспільної моралі" (7132), схвалений у першому читанні восені 2011 року та розкритикований багатьма правозахисниками та політиками, як такий, що становить набагато більшу загрозу свободі вираження поглядів, ніж неякісний та небезпечний діючий закон.

Нагадаємо, що схвалення у першому читанні цього законопроекту викликало хвилю протестів громадських та медійних активістів. До адміністрації президенту, кабінету міністрів та голови парламенту було подано колективне звернення із вимогою направити законопроект на експертизу до Венеціанської комісії. Проте цього не було зроблено жодним з вказаних суб'єктів.

Також у цей день два інших комітети - "з питань культури і духовності" та "з питань сім'ї, молодіжної політики спорту та туризму" - розглядатимуть проект закону 8711, який має неофіційну назву "Закон про заборону пропаганди гомосексуалізму" і несе у собі низку відверто дискримінаційних положень, які суттево обмежують права і свободи людей за ознакою сексуальності та гендеру.

8 лютого о 14:00 низка громадських активістів прийде до будівлі комітету з питань Свободи слова (вул Грушевського, 18/2) для того, щоб ще раз висловити свої аргументи на захист свободи вираження поглядів. 

Запрошуємо всіх, хто переймається проблемою наступу на свободу слова в Ураїні, прийти та підтримати ций протест.