Один тато, одна мама? Франція узаконює одностатеві шлюби

 Уряд Франції дав дозвіл на одностатеві шлюби. У першій половині наступного року законопроект має затвердити парламент. Легалізація одностатевих шлюбів була однією з передвиборчих обіцянок президента Франсуа Олланда. Документ не лише узаконює стосунки геїв та лесбійок, а й надає їм право всиновлення.

“В людей повинен бути вибір. В усіх мають були одинакові права, нашу спільноту мають визнавати в суспільстві. Не важливо, як це називати: громадянським шлюбом між дорослими людьми однієї чи різних статей, просто шлюбом чи співмешканням партнерів. Головне, щоб ми усі мали одинакові права”, – каже представник секс-меншин, що пошлюбився зі своїм партнером в Південній Африці в 2010 році.

Противники таких шлюбів кажуть, що реформа порушить стабільність французького суспільства, ускладнить виховання дітей в сім‘ях геїв та лесбійок:

“Існують фізіологічні та емоційні відмінності між чоловіком та жінкою. У перші роки життя дитини ця різниця дуже помітна. Поведінка жінок та чоловіків щодо дітей повністю відрізняється”, – каже противник одностатевих шлюбів з Асоціації французьких сімей.

17 листопада до великої акції протесту проти легалізації одностатевих шлюбів готуються представники католицької та інших консервативних громад у Франції.

Copyright © 2012 euronews