«За рівність! Проти НЕКвізиції!»
18 червня 2012 року о 10:30 під Погоджувальною радою (вул. Грушевського 18/2) відбулася акція протесту «За рівність! Проти НЕКвізиції!», спрямована проти законодавчих ініціатив, які під виглядом примарної моралі прагнуть ввести цензуру та дискримінацію.
В акції взяло участь більше 20 учасниць та учасників ініціатив “Феміністична Офензива”, Автономна Спілка Трудящих, ГО “Інсайт”, “Ліва опозиція”, незалежної студентської профспілки “Пряма дія”. Вони тримали плакати «Справжня свобода — без гомофобії!», «Боріться із корупцією та бідністю, а не з лесбійками та геями!», “Піднімайте зарплати, а не “мораль”!”, “Ні – мракобіссю! Так — свободі слова!” та скандували гасла “Долой диктатуру, гонения, цензуру”, “Маємо право на мирний протест!”, «Нет дискриминации по секс.ориентации!», “Капитализму – бой, гомофобию – долой!”, “Геть пропаганду гомофобіїї!”, “Учитесь, читайте – мораль не насаждайте”. Учасники й учасниці акції зробили віртуальну екскурсію, під час якої показали на карті “визначні” дискримінаційні місця Києва, де засідають ті, хто приймають ганебні закони. Усі охочі також могли побачити й самих депутатів та депутаток - портрети головних НЕКвізиторів України прикрашали “Дошку зневаги” - таким чином організаторки і організатори акції нагадали, що знають чиновників в обличчя і стежать за їхніми підписами і голосами. З акцією солідаризуалася й протестна група “Ритми спротиву”, барабанні ритми якої було чути навіть у самій Верховній Раді.
У промовах учасниці й учасники акції висували вимоги зняти з порядку денного сесії законопроект №7132 «Про захист суспільної моралі», який загрожує реалізації права вільно виражати свої погляди, законопроект №8711 («щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір») про заборону так званої «пропаганди» гомосексуальності, і законопроект №2450 («про порядок організації і проведення мирних заходів»), який узаконює репресії щодо мирних зібрань. А також закликали парламентарів не ставити на порядок денний законопроект №10290 («про заборону спрямованої на дітей пропаганди гомосексуалізму»), згідно з яким до в’язниці де факто може потрапити кожен, хто вимовляє слово «гомосексуальність».
Законопроекти №8711 і №10290, спрямовані проти ефемерної «пропаганди» гомосексуальності, не мають жодного статистичного чи наукового обґрунтування. Гомосексуальність визнана нормою українськими та міжнародними нормами права та охорони здоров’я (Всесвітня організація охорони здоров’я, 1990). Інформація про гомосексуальність не є інформацією про протиправні дії, тому не може підлягати забороні. Поняття морального та аморального жодним чином не стосуються сексуальної орієнтації. Аморально – вбивати, красти, брати хабарі, вирубувати ліси, знищувати архітектурні пам’ятки, обмежувати свободу слова і розробляти законопроекти, згідно із якими у в’язницю де факто можуть потрапити всі, хто вимовляє слово «гомосексуальність».
Ухвалення законопроекту №2450 («про порядок організації і проведення мирних заходів»), у тому вигляді, в якому він зараз є, призведе до різкого збільшення репресій проти учасників та учасниць мирних зібрань. Санкції зможуть застосовуватися щодо таких розпливчатих «правопорушень», занесених у законопроект №2450, як: вчинили «аморально», бо критикували владу; допустили неточність у повідомленні про проведення протесту; не встигли скерувати багатолюдну демонстрацію, коли вона відхилилась від заявленого маршруту тощо.
Звинувачуючи в усіх бідах втрату моральних орієнтирів та підступну «пропаганду» гомосексуальності, можна ефективно відволікати зростаюче публічне невдоволення у зв'язку з безперервною економічною кризою, чиновницьким ігноруванням елементарних соціальних гарантій і трудових прав, заборгованостями по виплаті заробітної плати на виробничих підприємствах країни. Законопроекти, проти яких протестували учасниці й учасники акції, демонструють передвиборчий популізм, спробу врятувати рейтинги партій при владі, а також намагання звузити свободу слова в Україні.
фотографії та відео з акції можна переглянути за посиланням http://news.tochka.net/121159-v-kieve-proveli-ekskursiyu-po-mestam-tsenzury-i-diskriminatsii-foto-video/