Анонс: 17 травня слухатиметься справа про визнання Костицького В.В. нелегітимним головою Нацкоммора

Місце: Окружний адміністративний суд м. Києва (вул. Десятинна), суддя Вовк

Час: 10-00 ранку 17 травня 2010

***
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ 
про визнання Костицького Василя Васильовича нелегітимним головою Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2008 року № 865-р

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі є постійно діючим державним позавідомчим експертним і контролюючим органом, який діє відповідно до Закону України „Про захист суспільної моралі” № 1296-IV від 20 листопада 2003 року та Положення про Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №1550 від 17 листопада 2004 року.
Відповідно до частини 4 статті 18 Закону України № 1296-IV, члени Національної експертної комісії обирають із свого складу голову Національної експертної комісії та його заступників. 
По-сьогодні головою Нацкомморалі є Костицький Василь Васильович (надалі – «Відповідач»). Але Відповідач не має права обіймати дану посаду, так як його обрання відбулось з порушенням норм чинного законодавства України.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2008 року № 865-р, Костицький В.В. був призначений головою Нацкомморалі прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, що суперечить ч. 4 ст. 18 Закону України «Про захист суспільної моралі». Дана стаття Закону чітко визначає, що голова обирається зі складу Нацкомморалі самими членами. Призначення ж пана Костицького В.В. Прем’єр-міністром суперечить вищезгаданому Закону, який був прийнятий Верховною Радою України у листопаді 2003 року.
На час підписання розпорядження Кабінету Міністрів України № 865-р від 25 червня 2008 року, членами Нацкомморалі відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 червня 2008 року № 835-р були: Андрущенко Віктор Петрович – член президія Академії педагогічних наук, ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; Бенюк Богдан Михайлович – народний артист України (за згодою), Богданович Олексій Володимирович – народний артист України (за згодою); Вакарчук Святослав Іванович – народний депутат України (за згодою); Вовкун Василь Володимирович – Міністр культури і туризму; Гетьман Анатолій Павлович – проректор Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого, академік академії правових наук; Григорович Лілія Степанівна – народний депутат України (за згодо); Дзюба Іван Михайлович – письменник, академік Національної академії наук (за згодою); Іваничук Роман Іванович – письменник (за згодою); Кметик Володимир Іванович – журналіст (за згодою); Кононенко Петро Петрович – директор Науково-дослідного інституту українознавства МОН; Костецький Василь Васильович – директор Юридичного інституту «Інститут повітряного і космічного права» Національного авіаційного університету, член-кориспондент Академії правових наук; Кульчинська Галина Миколаївна – депутат Рівненської обласної ради (за згодою); Курков Андрій Юрійович – письменник, журналіст, кіносценарист (за згодою); Курус Ігор Федорович – перший заступник Голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (за згодою); Любченко Ігор Федорович – голова Національної спілки журналістів (за згодою); Мазурчук Анатолій Феодосійович – директор авторської студії «Муза» м. Харків (за згодою); Максименко Сергій Дмитрович – директор інституту психології, академік Академії педагогічних наук; Мовчан Павло Михайлович – народний депутат України (за згодою); Мураховський Анатолій Леонідович – перший заступник голови Держкомтелерадіо; Павленко Юрій Олексійович – Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту; Петриненко тарас Гаринальдович – народний артист України (за згодою); Сазоненко Галина Стефанівна – директор Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Чорна Катерина Іванівна – завідувач лабораторії морально-етичного виховання Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук; Чуприна Петро Якович генеральний директор, художній керівник Національного академічного театру опери та балету імені Т.Г. Шевченка; Яневський Данило Борисович – журналіст (за згодою).
Саме даний склад Нацкомморалі мав би обирати Костицького В.В. головою Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Про що має бути складений відповідний протокол засідання та прийняте відповідне рішення.
Дане ігнорування закону має свої негативні наслідки, адже всі розпорядження, рішення, протоколи, накази тощо, що були підписані Костицьким В.В. втрачають свою закону силу, адже вони підписані нелегітимним головою! 
Відповідно до частини 3 статті 17 Закону України «Про захист суспільної моралі», рішення Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, прийняті в межах її повноважень, є обов’язковими для розгляду центральними і місцевими органами влади, засобами масової інформації всіх форм власності, а також фізичними та юридичними особами. Але тоді виникає запитання, чи є рішення Нацкомморалі обов’язковим, якщо воно підписано нелегітимним головою? 
Грубе недодержання Відповідачем вимог законодавства України автоматично призвело до визнання усіх документів (рішень, наказів, розпоряджень, протоколів, звернень тощо), що були ним підписані – недійсними!
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 8) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 9) своєчасно, тобто протягом розумного строку. Зазначені критерії, хоч і адресовані суду, але одночасно вони є і вимогами для суб’єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення. 
«У межах повноважень» означає, що суб’єкт владних повноважень повинен приймати рішення, а дії вчиняти відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх. Відповідач взагалі не мав права приймати будь-які рішення Нацокмморалі та\чи підписувати їх, або вчиняти дії, як Голова Нацкомморалі, так як обраний на посаду з порушенням Закону України «Про захист суспільної моралі». 
Звертаю увагу суду, що нелегітимна діяльність Відповідача, як Голови значно порушує права, свободи та інтереси Позивача. Так Відповідачем, як Головою, було підписані такі документи, які порушують права позивача: Протокол № 31-08-Н від 23 жовтня 2008 року засідання Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі та Рішення № 4 від 23 жовтня 2008 року. 
Відповідно до вищевикладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 104, 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, 
ПРОШУ: 
1. Визнати, що Костицький Василь Васильович не має право обіймати посаду Голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.
2. Скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2008 року № 865-р.
3. В порядку підготовки справи до слухання витребувати у Відповідача:
• оригінал листків реєстрації присутніх членів Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (з їх власноручними підписами), що є підтвердженням присутності кожного члена комісії на засіданні під час обрання Костицького Василя Васильовича на посаду Голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі;
• протокол засідання Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, на якому було обрано Костицького В.В. Головою Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі;
• рішення Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, яким вирішено обрати Костицького В.В. Головою Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. 

«___» січня 2010 року
Представник ТОВ «Фрі Медіа Україна ГмбХ»
050-947-5564, 063-36-00-911

 

http://community.livejournal.com/moral_monitor/211820.html