Досліджуємо професійний рівень експертів Нацкоммору

 Ідею ще однієї цікавої акції, участь у якій може взяти участь кожен з вас, підказали наші читачі.  Вона полягає в тому, щоб надсилати до Нацкоммору якомога більше звернень з вимогою провести експертизу художніх творів, засобів масової інформації, контенту інтернет-ресурсів тощо. Можна вимагати висновків як щодо власних творів (якщо Ви самі щось пишете, малюєте, інсталюєте тощо…), так і щодо всесвітньо визнаних творів літератури, візуального мистецтва або кіно.

З одного боку таким чином ми можемо у цілком законний спосіб значно ускладнити роботу комісії (чиновники НЕКу за законом не можуть не відповісти на звернення). З іншого боку це дає можливість перевірити якість висновків експертів нацкоммору – звертаючись за висновком, ми попереджаємо НЕК, що суспільство уважно стежить за кожним їхнім кроком і не пробачить їм непрофесійності.  

Роблячи експертні висновки щодо творів, яки вже увійшли до світової культурної спадщини, але за критеріями НЕК мали б бути забороненими, «воїни світла» на чолі з паном Костицьким ставитимуть себе у не дуже зручну позу. Нацкоммору доведеться або застосовувати подвійні стандарти, коли критерії та закон не будуть діяти по відношенню до певних об’єктів експертизи, або забороняти «наліво й направо», роблячи з українського уряду сміховисько в очах всього світу.

А збірку вибраних висновків (найбільш абсурдних, таких що протирічать світовим та європейським стандартам прав людини і здоровому глузду) ми зможемо видати як українською, так і англійською мовами. І познайомити таким чином світову спільноту з «передовим досвідом» українських борців за мораль.

Отже, що нам буде потрібно зробити. Як й минулого разу, ми умовно ділимо нашу спільну, але повністю автономну акцію на три кроки:

Крок перший: обираємо витвір мистецтва (або матеріал із ЗМІ), який ми надішлемо на експертизу до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Це може бути як щось зроблене особисто Вами (Ваш вірш, картина, оповідання, есе, фільм тощо), так і всесвітньо відоме (нижче ми наводимо приклади таких творів; сподіваємося, цей перелік буде збільшуватися завдяки вашим зусиллям).  Так само, як й у випадку з інформаційним запитом, НЕК за законом має відповісти Вам у передбачений законом термін, інакше таку бездіяльність можна буде кваліфікувати, як прояв корупції.

Крок другий: заповнюємо типову форму звернення з вимогою провести  експертне дослідження (див. тут: http://amoral.com.ua/zvertaiemosya-do-nackommoru-po-ekspertni-visnovki)  та надсилаємо його на адресу: Василю Костицькому, голові Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, 04050, Київ, вул.. Артема, 73. До тексту звернення обов’язково треба додати «об’єкт експертизи» - роздрукований текст (фрагмент тексту), або зображення, або носій із записом аудіо-візуального продукту, висновок про який ви хотіли б отримати від пана Костицького. Якщо Ви вимагаєте експертизи об’єкту, який опубліковано в мережі Інтернет, то в своєму листі Ви коротко описуєте цей об’єкт та наводити точне посилання на його адресу в мережі. Знов таки, буде краще, якщо Ви надішлете свій лист «з повідомленням про отримання». Інакше ми даємо чиновникам НЕК привід просто викинути нашого листа на смітник і зробити вигляд, що вони його не отримували.

Крок третій: так само, як і у випадку з інформаційними запитами, чекаємо рівно місяць. Якщо протягом цього терміну відповідь з НЕК нам не надходить, пишемо звернення до СБУ і прокуратури з проханням перевірити, чи немає у бездіяльності  чиновників НЕК ознак корупції. Пишіть одразу до Центрального управління СБУ (на адресу: м. Київ, вул. Володимирська, 35)   та/або до Генерального прокурора України (на адресу: м.Київ, вул. Різницька 13/15). Для підготовки звернення до правоохоронних органів, використовуйте зразок заяви, що міститься тут: http://amoral.com.ua/ckarzhimosya-do-pravoohoronnih-organiv-da-diyi-abo-bezdiyalnist-nek

В разі, якщо експерти пана Костицького все ж таки надали Вам свій висновок, ми дуже просимо Вас зробити скановану копію цього документу і надіслати його на електронну адресу кампанії: stopcensored@gmail.com – ми подбаємо про те, щоб вони успадкували Вічність.

Нижче ми наводимо приклади творів, які гідні бути цензурованими Нацкоммором. Запрошуємо Вас активно поповнювати цей список:

-       Фільми режисера Ларса Фон Трієра «Антихрист», «Ідиоти» та ін.. (порнографія, пропаганда насильства та жорстокості , неповага до сімейних цінностей)

-       Фільми режисера Такеши Кетано «Королівська битва», «Затоічі»та ін.. (пропаганда насильства та жорстокості)

-       Мультиплікаційний серіал «Південний парк» (порнографія, пропаганда насильства та жорстокості , неповага до сімейних цінностей, неповага до релігійних почуттів)

-       Книги письменника Генрі Міллера «Тропік Рака», «Тропік козерога» та ін. (порнографія, неповага до сімейних цінностей)

-       Книги письменника Володимира Сорокіна «Лід», «Тридцята любов Марини», «Блакитне сало», «Норма» та ін.. (порнографія, пропаганда насильства та жорстокості , неповага до сімейних цінностей)

-       Книги письменника Володимира Набокова «Лоліта» та ін.. (порнографія, пропаганда насильства та жорстокості , неповага до сімейних цінностей)

-       Фільми з циклу «П’ятниця 13» (пропаганда насильства та жорстокості)

-       Фільми з циклу «Жах на вулиці В’язів»  - особливо актуально з огляду на попередню прем’єру наступної серії (пропаганда насильства та жорстокості)

-       Фільм режисера Кевіна Сміта «Догма» (пропаганда насильства та жорстокості, неповага до релігійних почуттів)

-       …..

Чекаємо на ваші пропозиції щодо наповнення цього списку...

 

UPD:

-      Книга Джованні Боккаччо "Декамерон" (порнографія, неповага до сімейних цінностей)

-      Фільм П'єра Паоло Пазоліні "Декамерон" (порнографія, неповага до сімейних цінностей)

-      Мультсеріал "Том і Джері" (пропаганда насильства та жорстокості)

-     Кинотрилогія "Чужі" (пропаганда насильства та жорстокості)

-    Усі серії фільму "Термінатор" (пропаганда насильства та жорстокості)