Геращенко: «Свобода слова створює в Україні більші проблеми, аніж цензура»

Не історія з вінком сьогодні змушує говорити про проблему свободи слова в Україні. Про це заявила народний депутат Ірина Геращенко під час ток-шоу «Шустер live» у п`ятницю, 21травня.

 

«У мене питання щодо професійності українських журналістів. Показати падаючий вінок і посміятися набагато простіше, ніж розказати, а що ж було ціллю візита (російського президента Медвєдєва - ТК), що це несе громадянам України. Спочатку цензура вбивала українську журналістику, а потім настала свобода слова, яка принесла безвідповідальність, анархію і таку, знаєте, попсу, в українські ЗМІ. І це створює ще більші проблеми, аніж цензура», - сказала Ірина Геращенко, долучившись до  дискусії щодо цензури.

 

Колишня прес-секретар Віктора Ющенка також нагадала, що 21 травня могло би виповнитися 41 рік журналісту Георгію Гонгадзе, який зник 10 років тому. За її словами, сьогодні є підстави говорити, «що ми в чомусь повертаємось у ті роки, коли Георгій зник, коли на українському телебаченні почали закручуватись гайки свободи. Тому що новини стають схожими одні на інші, ми бачимо, що на каналах іде спротив цензурі. Політики мають забезпечити одне - дотримання свободи слова в Україні. Сьогодні журналісти почали робити акції, щоб захистити свою професію. І це дуже делікатна справа, важливо, щоб жоден політик, жодна партія не піднімала це на свої знамена, щоб не сплюндрувати цей поштовх».

 

Присутній серед гостей студії депутат від ПР Володимир Олійник спробував полемізувати. «Люди хочуть порядку, і я хочу, щоб вони тяжіли до порядку європейського рівня, - сказав він. - А в системі демократії Європи не свобода слова, а правопорядок, закон є передусім. У нас 80 відсотків рішень судів не виконуються. Навіщо нам така судова система? Я думаю, що в цьому відношенні нам треба тяжіти до правопорядку».

 

«Я вважаю дуже цинічними спроби протиставити правопорядок і свободу слову, - заперечив його колега бютівець Андрій Шевченко. - Хіба ми не розуміємо, що в темряві можна витворяти все що завгодно з цією країною, як і з будь-якою країною?»

 

Олег Рибачук зазначив, що свобода слова сьогодні в Україні потребує правової підтримки.

«Чи готовий парламент прийняти законопроект про доступ до публічної інформації, який у першому читанні отримав, по-моєму, 323 голоси? А також закон про прозорість власників медіа. Ці два закони змогли б суттєво змінити умови свободи слова в Україні. Суспільство має знати, хто стоїть за тим чи іншим каналом. Це не тільки питання Антимонопольного комітету, це питання довіри до інформації». Сказавши це, засновник та керівник громадської організації «Центр UA» зажадав реакції від представників чинної парламентської більшості.

 

Йому відповів «регіонал» Михайло Чечетов, запевнивши пана Рибачука, що «Віктор Янукович як ніхто інший прекрасно розуміє, що без вільних ЗМІ ми ніколи не побудуємо нормальне громадянське суспільство. А без громадянського суспільства не буде вільної демократичної України. Тому діюча влада буде робити все, щоб журналісти могли вільно висловлювати свої думки, вона буде захищати і допомагати».  

 

Під час випуску ток-шоу «Шустер live» 21 травня у студії продовжили дискусію щодо цензури. Обговорювалися питання: чи є загроза свободи слова в Україні, Україна та Росія: поглинання чи співпраця, чи був мільярд?

 

«Телекритика»: http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53154