Голова НЕК звинуватив громадську раду Держкомтелерадіо в перевищенні повноважень

 Громадська рада не мала права оцінювати законність НЕК, вважає Василь Костицький

Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) Василь Костицький вважає, що громадська ради при Держкомтелерадіо перевищила свої повноваження. Про це він сказав 5 грудня під час круглого столу «Як захистити моральність в Україні в інтересах дітей та суспільства в цілому. Думка громадськості».

 

Громадська рада при Держкомтелерадіо, яка була ініціатором цього заходу, запропонувала присутнім проект резолюції, в якому учасники круглого столу не тільки констатували незадовільний стан захисту моралі, а й наголошували на недоцільності прийняття нової редакції закону «Про захист суспільної моралі» та рекомендували парламенту скасувати чинну редакцію цього закону.

 

У коментарі «Телекритиці» пан Костицький сказав, що це неетично, коли громадська рада при одному державному органі робить висновок про законність діяльності іншого державного органу. «Це те саме, коли громадська ради при НЕК почне оцінювати законність діяльності Держкомтелерадіо чи Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Згідно з Конституцією, всі державні органи мають працювати в рамках, визначених законодавства».

 

За словами голови НЕК, до повноважень ані Держкомтелерадіо, ані самої громадської ради при комітеті не належить право давати оцінку законності чи незаконності діяльності інших державних органів. «Якщо є претензії до експертної комісії, то треба було проаналізувати її роботу публічно. Тобто виділити двох представників громадської ради, попросити нас надати всі необхідні документи і приміщення. Ми б на це згодилися. Потім на підставі цього написати довідку про недоліки нашої роботи, про суперечність наших рішень чинній Конституції і законам, і на підставі цієї довідки приймати рішення. Це не громадська організація, а громадська рада. Щоб заявляти про нашу ліквідацію, треба було офіційно провести вивчення нашої роботи», - обурювався пан Костицький.

 

Нагадаємо, учасникам круглого так і не вдалося ухвалити спільну резолюцію.

 

Як писала «Телекритика», 9 листопада відбулися парламентські слухання на тему: «Сучасне становище суспільної моралі в Україні, проблеми і перспективи та стан дотримання законодавства в цій сфері».

 

«Телекритика» http://www.telekritika.ua/news/2011-12-05/67809