Легалізуємо чорно-білу еротику та порнографію через звернення до НЕК

 ЖЖ-юзер  bajaz  повідомляє про доволі цікаву відповідь нацкоммору на звернення з вимогою провести експертизу зображення[i] на предмет його відповідності чинному законодавству та можливість обігу на території України. Керівник апарату НЕК пан Коморний щиро дякує bajaz за активну громадянську позицію, небайдужість до проблеми суспільної моралі в нашій країні та рішуче відмовляє у проведенні експертизи, посилаючись на те, що НЕК не проводить дослідження «чорно-білих фотокопій зображень об’єктів експертизи» (копію відповіді див. нижче). Можна вважати цю відповідь ще одним аргументом на користь твердження що НЕК є виключно інструментом цензури та вибіркового тиску. Надто очевидно, що комісія застосовує подвійні стандарти (що закладені ще на рівні кучмівського закону «Про захист суспільної моралі») і «експертує» лише за наявності політичного, або комерційного замовлення.

Але факт цієї відмови викликав ідею ще однієї цікавої, на наш погляд, акції. Відповідь нацкоммору дозволяє припустити, що «чорно-білі фотокопії» еротичних та порнографічних зображень, яки відмовляється досліджувати нацкоммор, не є порнографічною та еротичною продукцією і їхнє розповсюдження територією України дозволено у будь який спосіб. Отже, давайте перевіримо цю гіпотезу -  надсилаймо на експертизу до НЕК чорно-білі фотокопії зображень що чесно відповідають критеріям обмежень.

 Робимо наступне: 

  • Шукаємо на безмежному просторі глобальної мережі чорно-білі зображення еротичного, або порнографічного змісту. Приклади: http://rnns.ru/blog/erotika/news/80953-cherno-belaya-yerotika-ot-casablanca-lightwerks.html, http://copypast.ru/2008/08/05/_cherno_belaja_jerotika75_foto.html, http://ziza.ru/2007/04/18/chernobelaja_jerotika_114_foto.html. Якщо ви володієте азами «фотошопу», то вам не буде складно підготувати чорно білу фотокопію навіть цих зображень: http://hustler.com
  • Заповнюємо форму звернення, яка міститься тут: http://amoral.com.ua/zvertaiemosya-do-nackommoru-po-ekspertni-visnovki
  • До тексту звернення (після назви додатків, перед словами «Прошу Вас взяти до уваги…»)  додаємо такий абзац: «Зверніть увагу на те, що я не маю оригіналу зображення й надаю для проведення експертизи його копію, отриману з відкритих джерел. В разі відмови у проведенні експертизи прошу повідомити, чи свідчить факт відмови про відсутність ознак еротики або порнографії у наведеній копії, і, таким чином, відсутність підстав для обмеження розповсюдження мною даного зображення у друкованих та електронних засобах масової інформації, а також через канали зв’язку?».
  • Надсилаємо звернення листом (краще з повідомленням про отримання) на адресу: 04053 м. Київ, вул. Артема, 73, Голові Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Костицькому В.В.

 

Метою цієї акції є привернення уваги суспільства до нелогічності дій НЕК, застосування вибіркового підходу та подвійних стандартів у діяльності комісії. Будемо вдячні, якщо ви будете надсилати нам фотокопії відповідей нацкоммору на ваші звернення. Країна має знати в обличчя своїх відчайдушних борців за суспільну мораль!

 

[i] Зображення, що надсилалося на експертизу: http://illuziya.com/images/uploads/double-image-illusion.jpg

І відповідь Національної експертної комісії: