Недоліквідована НЕК розглянула 2011 року у 2,5 рази більше звернень, ніж 2010-го

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі 2011 року розглянула у 2,5 рази більше звернень порівняно з 2010 роком - загалом 14 тис. одиниць продукції. Про це сказав перший заступник голови НЕК Геннадій Деревянчук на відкритому засіданні 27 лютого. Крім того, НЕК отримала на свою адресу 4,5 тис. листів.

 

За словами першого заступника, найбільше звернень надійшло від центральних органів влади (36%), підприємств та підприємців (30%), правоохоронних органів (24 %), окремих громадян (12%). Комісія на своїх засідання розглянула 303 експертні висновки, з них шосту частину визнано такими, що не порушують закон «Про захист суспільної моралі».

 

Окрім цього, Комісія завершила розробку Концепції захисту суспільної моралі, підготувала матеріали до парламентських слухань на тему «Стан суспільної моралі в Україні», оптимізувала роботу громадських регіональних колегій, провела всеукраїнський конкурс школярських та студентських робіт «Моральний вчинок» тощо.

 

Як повідомив пан Деревянчук, до Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі між НЕК, Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення та дев'ятьма загальнонаціональними телеканалами, яка була підписана у березні 2009 року, загалом приєдналися майже 100 суб'єктів медіагалузі.

 

Водночас, за словами голови НЕК Василя Костицького, діяльності Комісії чиниться протидія. «Ми зіткнулися з відсутністю об'єктивної інформації про НЕК й ігноруванням законних запитів Комісії. Якщо буде прийняте остаточне рішення про ліквідацію НЕК, ми припинимо свою діяльність, а допоки ми працюватимемо», - сказав пан Костицький.

 

Наразі в апараті НЕК працює близько 50 осіб, торік на свою діяльність Комісія витратила 4,5 млн гривень, виділених з державного бюджету.

 

За словами Василя Костицького, після зміни влади в Україні, з ним досі ніхто з керівників держави не зустрічався, склад НЕК не змінювався вже кілька років.

 

Нагадаємо, президент України в грудні 201 року видав указ про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Однак Комісія досі не ліквідована.

 

«Телекритика» http://www.telekritika.ua/news/2012-02-28/69957