Ні – цензурі! Луганська кінемотографічна спільнота проти НЕК!
Під час III нічного фестивалю соціальних юнацьких фільмів «32 ТРАВНЯ», кінематографічною спільнотою було підписано звернення до Голови ВРУ та керівників парламентських фракцій з вимогою заборонити державний орган цензури, а саме Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі. Звернення було підтримано понад 400 учасниками фестивалю.
Так, громадськість Луганщини виявила незадоволення діяльністю НЕК щодо заборони сучасних творів мистецтва.
Звернення кінематографічної спільноти Луганська
Ми що підписались нижче, підтримуємо звернення організацій, що представляють українську медіа-спільноту, з вимогою ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та припинення дії Закону України «Про захист суспільної моралі», як такого, що не відповідає критеріям якості, сформульованих у рішеннях Європейського Суду з Прав Людини.
Ми вважаємо низку положень Закону України «Про захист суспільної моралі» й діяльність Національної експертної комісії з захисту суспільної моралі неконституційними, такими, що незаконно обмежують обсяг прав, гарантованих Конституцією та ратифікованими Україною міжнародними угодами. Невідповідність Закону «Про захист суспільної моралі» та практики його застосування в Україні міжнародним стандартам неодноразово підкреслювалася як українськими, так і міжнародними фахівцями (наприклад, експертом Ради Європи професором Дірком Воорхофом: http://euromediaplatform.org/dgii2004ad1vlopm.html). Ми вважаємо, що існування Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі та Закону України «Про захист суспільної моралі» є наступом на свободу вираження поглядів та спробою взяти під контроль громадянське суспільство в Україні.
Ми повністю підтримую звернення українських медійних організацій (http://telekritika.ua/news/2010-05-18/53043), та вимагаємо від Вас якомога швидше включити до порядку денного Верховної Ради України розгляд питання скасування Закону України «Про захист суспільної моралі» та ліквідації діючої на його підставі Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
З повагою,
Луганський дискусійний клуб інтелектуального кіно;
Літературне угруповання «СТАН»;
Луганський правозахисний альянс;
Асоціація ЛСД (Літератури Сучасного Донбасу).
До відома: Луганська кінематографічна спільнота – неформалізоване громадське об’єднання, до складу якого входить більш ніж 500 учасників, серед яких – митці, правозахисники, журналісти та громадські активісти.