Ні цензурі! Ні дискримінації! Громадськість проти одіозних законопроектів (ВІДЕО)

 8 лютого громадські активісти і небайдужі громадяни пікетували комітети ВР на знак протесту проти законопроектів №7132 про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" і №8711 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір).

Позицію висловлювали скандуванням і написами на плакатах: «Увімкни мозок – вимкни цензуру!», «Ні цензурі! Ні дискримінації», «Гомофобія і цензура = 8711», «Тест на демократію – це свобода слова!». 

Критиковані законопроекти, як вважає ряд експертів і громадських активістів, сприятимуть встановленню цензури і нагнітатимуть дискримінацію в українському суспільстві за ознакою сексуальної орієнтації. 

Учасниками акції стали рух «Ми європейці», рух «Проти встановлення цензури у ЗМІ та мистецтві», Альянс Майдан, Центр інформації про права людини, ГО «Інсайт», Правозахисний центр «Поступ», Незалежна медіа профспілка України, Феміністична офензива та небайдужі громадяни. 

Протестувальникам вдалося поспілкуватися з депутатом Андрієм Шевченком, який розповів про настрої в комітетах. За його словами, існує висока ймовірність, що проект ЗУ «Про захист суспільної моралі» № 7132 не буде підтриманий в комітеті. Щодо законопроекту про заборону пропаганди гомосексуалізму, то, як сказав Андрій Шевченко, сьогодні його не розглядали. 

Активісти передали звернення, підписане 114 громадськими активістами, адресоване головам профільних комітетів, голові ВР Литвину та головам фракцій. 

Підтримати протест можна - підписавши петицію

Джерело : Громадський Простір

Автор : Ірина Салій