Реакція громадянського суспільства змусила Литвина побачити небезпеку нової редакції закону "Про захист суспільної моралі"

На щастя, цього разу зміни до закону "Про захист суспільної моралі", пропоновані низкою моральностурбованих депутатів не залишився непоміченим громадянським суспільством. Схоже, що рішучі дії громадських та медійних організацій змусили владу бути принаймні обережнішою і трохи пригальмувати свій переможний наступ на права людини:

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за вилучення низки одіозних положень із закону про захист суспільної моралі.

Про це він сказав на брифінгу після погоджувальної ради в понеділок, повідомляє "Українська правда".

"Є ряд одіозних норм, які запропоновані в цьому законопроекті і які треба як мінімум для початку видалити", - зазначив він. Литвин не сказав, які конкретно положення вважає одіозними, однак з відповіді спікера стало ясно, що одне з них стосується діяльності комісії з питань захисту моралі.

"Якщо хтось хоче знайти роботу, то це не означає, що вся країна повинна на це погоджуватися", - зазначив голова ВР.

"Регулювати законом мораль надзвичайно складно, тому що під ці положення можна підігнати що завгодно і заблокувати будь-які публікації, а, отже, може з'явитися те, що називається словом цензура", - підкреслив Литвин.

Він запропонував розглядати закон лише за результатами парламентських слухань із залученням ЗМІ та громадськості, рекомендації яких можуть бути використані парламентом.

Коментуючи наміри авторів законопроекту створити робочу групу без ЗМІ, Литвин нагадав, що "робоча група зазвичай створюється тоді, коли треба втопити якесь питання".

Джерело : http://gazeta.ua/articles/politics/_litvin-pobachiv-scho-cherez-zakonoproekt-pro-moral-mozhe-z-yavitisya-cenzura/407400


Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_litvin-pobachiv-scho-cherez-zakonoproekt-pro-moral-mozhe-z-yavitisya-cenzura/407400">Gazeta.ua</a>