Вінницька правозахисна група рішуче засуджує намагання депутатів Верховної Ради України запровадити заборону «пропаганди гомосексуалізму» під облудним приводом удаваної боротьби за безпечний інформаційний простір для дітей. Законопроект. Прийнятий 1 жовтня 2012 року у першому читанні законопроект №8711 Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простірнасправді жодним чином не може захистити інформаційну безпеку дитини, натомість грубо порушує права людини, зокрема право на недоторканість приватного життя, свободу вираження поглядів, право отримувати, збирати та поширювати інформацію, сприяє дискримінації людей в Україні за ознакою сексуальної орієнтації.
Гомосексуалізм ще у минулому сторіччі виключено ВОЗ з переліку захворювань та хворобливих станів, визнано одним з варіантів сексуального потягу людини. Це добре знають народні депутати, які виступили авторами, або підтримали голосуванням цей ганебний законопроект. Щодня демонструючи громадянам держави симптоми невиліковної професійної імпотенції, будучи для пересічних громадян еталоном непорядності, розбещеності та безсовісності, народні обранці демонструють феєрічну впертість та послідовність, коли принижують та ображають представників меншин, які традиційно зазнають в Україні таврування та дискримінації. Підтриманий у першому читанні законопроект має фундаментальну корупційну складову – оскільки поняття «пропаганда» є виключно оціночним, залежить від обставин та контексту вчинення караних діянь, то і потенційні злочинці матимуть можливість відкупитися від кримінальних переслідувань, натомість у випадках, коли влада вирішить розправитися з небажаними ЗМІ, чи конкретними «незгодними», завжди буде можливим перекрутити будь-яке висловлювання чи публікацію так, аби можна було застосувати кримінальну статтю.
Дуже прикро, що формулювання законопроекту №8711 фактично нацистські закони, направлені проти гомосексуалізму, затавровані вироком Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями. Гомофобський законопроект не може толеруватися у демократичному суспільстві під прикриттям, нібито, вільної політичної дискусії чи свободи вираження думок. Так, у нещодавно оприлюдненому рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Вейгеланд та інші проти Швеції» суд зазначив, що навіть судове переслідування людей, які поширюють образливі матеріали проти сексуальних меншин є правомірним у демократичному суспільстві, а мова ненависті та дискримінації не захищаються Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки ведуть до порушень прав людини, дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, яка є такою ж небезпечною, як і усі інші види дискримінації.
Показовим є те, що авторами законопроекту, який, нібито, покликаний захищати моральність суспільства, стали народні депутати, для яких загальноприйнята моральна поведінка мʼяко кажучи не є дороговказом у щоденному житті. Так, наприклад «моралістка-нашеукраїнка» Лілія Григоровичнамагалася вчинити самоспалення просто у сесійній залі Верховної Ради України, «мораліст-комуніст» Євген Царьков публічно сумував за тим, що НКВС мало стріляв у людей, «моралістка-самооборонівка» Катерина Лукʼянова після посадки свого колишнього шефа та куміра Юрія Луценка, швиденько зрадила його і виборців, та стала «політичною тушкою». Безперечно, ганебна людиноненависницька ініціатива цих мерзотних збоченців, покликана на їхню думку підвищити їхні обвислі рейтинги та придати значущості їхній політичній діяльності. Для цього обрано перевірений метод – цькувати групу меншин, яку мало хто наважиться відкрито захищати. Проте справжня ціна горе-політичним-діячам добре відома народу України, а їхній імідж «клоунів» та «придурків» так і залишиться непохитним.
Ухвалення гомофобського закону в європейській країні у XXI столітті стане невимовною ганьбою для авторитету держави, тому Вінницька правозахисна група підтримує позицію Міністерства закордонних справ України, яке висловило сподівання, що подібні «ініціативи» не будуть суперечити міжнародним зобов’язанням України. В контексті законопроекту №8711 це може означати лише одне – його зняття з розгляду.
Опубліковано ukrrights на Вінницька правозахисна група Офіційний блог